O nás

Ačkoli byla společnost FinalWire s.r.o. založena teprve v roce 2010, jejími zakládajícími členy jsou zkušení vývojáři softwaru, z nichž každý má více než 20 let zkušeností ve svém oboru. Pracovali společně na vývoji systémových nástrojů po více než deset let. Svoji kariéru začali programováním na systémech Commodore. Pak přestoupili ke strojům PC/AT založeným na MS-DOS, aby se naučili assembler a Turbo Pascal. A později přesídlili na systém Windows, aby začali programovat v jazyce C++ a Delphi. Během posledních patnácti let byli zapojeni do řady projektů vývoje software se zaměřením především na správu sítě podniků a diagnostiku systému.

Ve společnosti FinalWire je hlavním cílem dále rozvíjet technologie pro detekci hardwaru, které představili v roce 1995 s ASMDEMO, a vytvářet špičkové řešení pro diagnosticku a správu IT majetku. Jejich produkty pomáhají zákazníkům získat potřebnou úroveň přehledu a nezbytnou kontrolu nad samostatnými osobními počítači a firemními sítěmi.

Oficiálním distributorem produktové řady AIDA64 v České republice je společnost SICONTACT IT-Solutions s.r.o.

Historie systému AIDA64

AIDA timeline

Po několika změnách názvů v průběhu své dlouhé historie, byl software v roce 2010 nakonec přejmenován na název AIDA64. Ale počátek vývoje produktu, který se dnes nazývá AIDA64 začal v roce 1995, kdy Tamás Miklós napsal v assembleru program s názvem ACI, aby odhalil rozdíly mezi různými mikroprocesory. V návaznosti na tento základní kód vytvořil ve stejném roce program ASMDEMO. Části tohoto software byly již psány v jyzace Pascal, aby byl kód více efektivní, kompaktní a rychlý. Ale hlavní část stroje pro detekci hardwaru byla stále napsaná v assembleru. Program ASMDEMO byl již schopen detekovat a diagnostikovat komponenty počítače.

O několik let později byl software přejmenován na název AIDA, a následně - po rozšíření jeho funkčnosti - na AIDA16. Se stále rostoucí oblíbeností operačního systému Microsoft Windows, při používání aplikace DOS, se stal systém AIDA16 více a více těžkopádným. Software stále používal uživatelské rozhraní na textové bázi, což už nebylo zrovna žádoucí u softwaru na přelomu tisíciletí.

Tento nedostatek byl důvodem pro zavedení nového produktu AIDA32 v roce 2001, napsaného zcela v jazyce Delphi. Software používal grafické uživatelské rozhraní, které bylo dále vylepšováno a koncem tohoto roku bylo k dispozici jeho konečné rozvržení, které bylo od té doby používáno v obou produktech: Everest i AIDA64. Toto rozhraní je strukturováno logickým způsobem, je přehledné a umožňuje snadné používání.

Aplikace v angličtině byla poprvé lokalizována do maďarštiny v roce 1998. Následovalo vytvoření ruských, německých, španělských a dánských jazykových modulů. Dnes je produkt k dispozici ve více než 35 jazycích.

Zpětná vazba uživatelů byla vždy vzata v úvahu během celého procesu vývoje. Vývojáři se vždy snažili co nejlépe informovat uživatele o opravách nahlášených problémů.